Електростатски филтер за воздух

Purus tek. Corp Ltd е водечки производител, на снабдувачот и извозник на Електростатски филтер за воздух in Taiwan во сите кориснички цени, па како да се прилагодат опциите на нашите клиенти и доставена во рок од одредена временска рамка. Нашата компанија е поддржана од супериорен и напредни производствени техники да понуди беспрекорна квалитет на производите до нашите клиенти. Тие се набавени од производителите кој користи квалитетна суровина и да ги следат регулаторните стандардите за индустријата во текот на производството. Овие се извезуваат на ниски цени и се во par со меѓународните стандарди за квалитет.
Нашата компанија може да го понуди

Електростатски филтер за воздух

со различни капацитет за производство. Во зависност од вашите барања, прилагодено производ ќе бидат обезбедени за да се исполнат за вашето задоволство. Само да ни кажете вашата потреба, ние ќе ви даде најдобар совет.
  • Електростатски филтер за воздух - PURUS air
Електростатски филтер за воздух
модел - PURUS air
Електростатски филтри за миење на воздухот
Електростатско средство за чистење на воздухот(понекогаш познати како електростатски таложи)е моќен уред за филтрирање кој користи статички електрицитет за привлекување фини честички како што се прашина и чад од цигари од воздухот.Кога влезниот воздух е вовлечен во чистачот,чистачот ќе ги наполни овие фини честички.Тогаш,наелектризираните честички се ловат од низа внатрешни уреди со спротивни полнежи.Овие честички се“се adsorbed&радко;во филтерот елемент на машината.Се додека филтерот е отстранет и исчистен,може да се користи повторно.
  1. Материјал:Нерѓосувачки челик,пластика
  2. Боја:според ваша потреба
  3. Висок квалитет и конкурентни цени
  4. Брзо време на достава
  5. Големините и дизајни може да се прилагодат
  6. Потекло:Тајван
Покрај чистење на елементот на филтерот,електростатичкиот прочистувач на воздухот може да филтрира 99%PM2.5 и PM1.0,99%бактерија,и полен од прав,и да ги положат спецификациите на озонот и електромагнетниот бран.
Покрај тоа,ние исто така можеме да дизајнираме и развиваме различни појави и големини според потребите на клиентот.
Ако сакате да ја направите најдобрата машина за чистење,ве молиме контактирајте не,ние сме среќни што служиме.
Purus tek. Corp Ltd
PURUS air
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Purus tek. Corp Ltd
За да го пронајдете и купувате најдоброто Електростатски филтер за воздух, треба да знаете за највисок квалитет на Електростатски филтер за воздух производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Purus tek. Corp Ltd
За да го пронајдете и купувате најдоброто Електростатски филтер за воздух, треба да знаете за највисок квалитет на Електростатски филтер за воздух производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Purus tek. Corp Ltd
За да го пронајдете и купувате најдоброто Електростатски филтер за воздух, треба да знаете за највисок квалитет на Електростатски филтер за воздух производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings